Kombi Bakımı

Kombi bakımı, kombinin daha sağlıklı ve performanslı çalışması için, aynı zamanda oluşabilecek arızalar ile ilgili erken teşhis adına önemli rol oynamaktadır. Bakım sonrasında, peteklerin daha iyi ısındığı, ısınmayan bazı peteklerin özellikle alt kısımların eskisinden verimli olduğu görülmektedir. Özellikle ısınma performansı maksimum düzeyde artacak, bu sayede doğalgaz yakıt sarfiyatınız düşecek ya da faturanızın karşılığını ısınarak almış olacaksınız. Bakım esnasında kombinin ses kontrolü, sıcak su akışı, petek ısısı ve başka bir aksaklık olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Kombi Bakımı Neden Yapılmalıdır?

Kombi bakımı, cihazın sorunsuz, uzun ömürlü çalışması, peteklerinde daha iyi ısı vermesi amacıyla yılda en az bir kere uygulanması tavsiye edilmektedir. Bu sayede daha az doğalgaz yakıt harcaması olacağı gibi en uzak peteklerin bile alt kısımlarının ısındığını göreceksiniz. Bakımın faydalarından biri de olası arızaların önüne geçmek ve erken teşhis ile yüksek arıza giderlerinden kurtulmaktır. Bu sayede soğuk kış aylarında aniden bozulan bir kombi hiç kimsenin hoşuna gitmeyecektir.

Kombilerin, yılda sonbahar ve ilkbahar aylarında kombi servis firmaları tarafından bakımlarının yapılması önemlidir. 6 ayda bir periyodik bakım yapılan kombiler sorunsuz çalışmaktadır. Bakımlar aksatılmadığında yıl boyunca sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

YUKARI Call Now ButtonÇağrı Merkezi