Klima Onarımı ve Arıza Tespiti

Klima onarım ve arıza tespiti işlemlerinde bizlere ulaşarak profesyonel hizmet alabilirsiniz. Uzun yıllardır kaliteli hizmet anlayışı ile işlemlerimizi sürdürmekteyiz. Ekonomik fiyat aralıklarında hizmet vererek, cihazınızı tamir etmekte ve bakımını gerçekleştirmekteyiz. Cihazınızın ömrünü uzatmakta, enerji tasarrufu yapmanızı sağlamaktayız.

Klimanın Arıza Yaptığı Nasıl Anlaşılır

Cihaz yeterli üfleme yapmıyorsa, filtreler kirlenmiş olabilmektedir. Cihaz ısı vermiyorsa, verdiği havayı keserek dinlenmeye geçiyorsa cihazınız arızalanmış olabilmektedir. Cihaz su akıtıyorsa, hortumu tıkanmış olabilmektedir. Cihazdan ses geliyorsa arıza yaptığı düşünülebilir.

Klimalar Neden Arızalanır?

Cihaza enerji gelmiyor olabilir. Prizde veya elektrik sistemlerinde gerilim sorunu varsa, bu durumda cihazda arızaya neden olabilir.

Fan motoru ve ekovat zamanla arızalı yapabilmektedir. Bu durumda cihazın kısa sürede deforme olmasına neden olmaktadır.

Yanlış kurulum sonucunda, termost bağlantısı yanlış olabilir. Termost arızası sonucunda, motor fazla ısınma ve soğuma sorunu yaşayabilmetedir.

Cihazın ekovat termiği arıza yapabilir. Elektrik kontakları yapılmışsa ve akım geçmiyorsa, ekovat rölesi arıza yapabilir. Bu durumda cihazın kısa süre içerisinde arızalanmasına neden olmaktadır.

Daimi veya ilk kalkınma kondansatörleri arızalı yapabilir. Arızalı kondansatörler cihazın ömrünün kısalmasına sebebiyet vermektedir.

Beslenme kabloları kısa devre yapabilmektedir. Kısa devre yapan kablolar, cihazın ömrünü azaltmaktadır.
Sistemde gaz kaçağı varsa, klimanın kapanmasına neden olmaktadır.

Kapakciklarda toz birikirse, drayerler tıkanabilir ve klima sistem dışı kalabilir.

Fan motorunda toz biriktirse, cihaz sesli çalışabilir. Cihazdan çıkan ses, yaşam kalitenizi kötü şekilde etkilemektedir.

Cihazınızın ömrünü uzatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Doğru müdahalelerle uzman personellerimiz klima onarımı ve arıza tespiti hizmeti vermekte, enerji ve maddi tasarruf sağlamanıza olanak sağlamaktadır.

YUKARI Call Now ButtonÇağrı Merkezi